يکشنبه, 29 دی 1398
  • ساعت : ۱۲:۲۴:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 348
  • کد خبر : ۳۵۴۸
    /  7
نشست تحقیقات و آیین تجلیل از محققین برتر در شركت آبفا شهری استان سمنان برگزار گردید
نشست تحقیقات و آیین تجلیل از محققین برتر در شرکت آبفا شهری استان سمنان برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی استان نشست تحقیقات با حضور دکتر سیاحی مدیرکل تحقیقات ، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آبفای کشور ....

به گزارش روابط عمومی استان نشست تحقیقات با حضور دکتر سیاحی مدیرکل تحقیقات ، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آبفای کشور و هیات همراه ، دکتر طاهری مدیرعامل شرکت آبفای استا ن و معاونین شرکت و کارشناس دفتر تحقیقات در محل شرکت آبفای استان برگزار گردید .

در این جلسه سیاحی ضمن تقدیر وتشکر از زحمات همکاران شرکت  توضیحات لازم در خصوص تحقیقات برتر ارائه شده بیان داشت  : وضعیت استانها مخصوصا استانهای کویری دارای چالش بوده و شرایط کشور ما از لحاظ کیفیت وکمیت آب دارای مشکل هستیم  تعداد زیادی از استانها آب دارند اما کیفیت ندارند  ، با حساسیت و با استفاده از تحقیقات می توانیم این چالش ها را پشت سر بگذاریم . افزایش سطح ارتقاء بهداشتی تولید آب و تصفیه فاضلاب ، استفاده از آب های خاکستری و استفاده از آن در بخش کشاورزی مشکل کشور را  می توان حل نمود  .

وی خاطر نشان کرد ، در دولت یازدهم و دوازدهم  که مسئولین به صورت جدی پیگیر آن بوده بحث  محیط زیست و آب و مشاغل  می باشد  که می توانیم با کارشناسی دقیق به اهداف خودمان برسیم .

همه این اقدامات در کنار پژوهش امکان پذیر است ، افزایش کیفیت و کاهش هزینه ها راهکارهایی هست که از محل تحقیقات بدست می آید واستفاده می شود .

در امر تحقیقات مقام معظم رهبری می فرمایند ، تحقیقات به هر شکلی مطلوب نیست ، تحقیقات باید بتواند چرخه علمی کشور را تکمیل کند .خدمات شرکت قطعا با مشکلاتی همراه است ، محیط زیست در کشور ما زیاد مورد توجه قرار نگرفته است ، مخصوصا تالاب ها که می توان به آن اشاره کرد . پدیده ریز گردها  حداقل 22 استان را درگیر کرده و این مشکلات از اقدامات ما بوجود آمده که باید آنرا مرتفع نماییم .

ایشان درادامه در مورد چاپ کتاب در حوزه شرکت آبفا فرمودند هرکتابی را نباید چاپ کنیم مگر این که مربوط به حوزه آب وفاضلاب باشد ، روحیه تحقیق و پژوهش را در شرکت زنده نگه داریم و کار تحقیقات و پژوهش کاری بوده که از دل برمی آید .

در این جلسه طاهری مدیر عامل شرکت با تقدیر و تشکر از حضور دکتر سیاحی و هیات همراه به استان سمنان اظهار امیدواری کردند که حضور عزیزان منشاء خیر وبرکت باشد .

ایشان چشم انداز نقشه راه پژوهش شرکت را کاربردی نمودن تحقیقات و استفاده حداکثری از توان و ظرفیت علمی همکاران در پیشبرد اهداف شرکت و ارتقاء سطح علمی پرسنل و برگزاری سمینارهای علمی,  با استفاده از مجریان طرح های پژوهشی بیان کرد.

وی به روز رسانی دستورالعمل های آیین نامه های تحقیقات و برنامه ریزی ها و  تخصیص بودجه تحقیقات ، توجه جدی به ظرفیت انسانی و بهره مندی از اعتبارات طرحهای تحقیقات  و استفاده از تجربیات ملی و بین المللی و حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و استفاده حداکثری از محققین و مبتکرین مرکز علمی در حوزه تحقیقات را از برنامه های آینده شرکت در توسعه تحقیقات مطرح و مورد تاکید قرار دادند .

در ابتدای این جلسه دکتر محمد رضا محسنی معاون برنامه ریزی و عضو کمیته تحقیقات ضمن خیر مقدم  و تشکر از محققین برتر و نویسندگان کتب به ارائه اقدامات و پژوهش های انجام شده در سطح شرکت  اشاره  و بیان داشت : اهمیت پژوهش در کشور بحث بسیار جدی بوده و ما  هم درمجموعه آب وفاضلاب بایددر بخش تحقیقات بیشتر فعال باشیم و به آن اهمیت دهیم 

محسنی توفیقات و پیشرفت کشور را دراهمیت دادن به  الفبای پژوهش دانست وآن را مهم ارزیابی نمود و گفت : در کشورهای دیگر امر پژوهش مسئله مهم بوده و در این خصوص میلیاردها دلار هزینه می شود

وی به سخنان  مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان و دولت محترم اشاره و بیان داشت در انجام کارها ی زیر بنایی ، پژوهش و تحقیقات باید سر لوحه کارها قرار گرفته  و با استفاده از توان نیروی انسانی فعال خصوصا در شرایط تحریم های ظالمانه میتوانیم کمی هر چند اندک در توسعه کشورنقش مهمی داشته باشیم .

در این جلسه با اهداء لواح تقدیر از محققین برتر آقایان دکتر مقبلی ، مجری طرح کاهش بو در برکه های بی هوازی تصفیه خانه فاضلاب مهدیشهر ، دکتر کارگر ، مخترع دستگاه فشار سنج لوله های شبکه آب ، دکتر ورامینیان مجری طرح حذف فلزات سنگین با پایه طبیعی و مهندس حیدریان تدوین گر استاندارد ملی کنتورهای آب و همچنین دکتر طاهری و دکتر صفائیان به عنوان مترجمان کتاب راهنمای یکپارچگی ایمنی فرایند انجام کار و اعضای کمیته تحقیقات شرکت از سوی مدیر کل محترم تحقیقات ، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آبفا کشور  تقدیر بعمل آمد .

در پایان دکتر سیاحی به اتفاق مدیر عامل شرکت و دیگر مسئولین و هیئت همراه ازتاسیسات  نیروگاه برق آبی شرکت بازدید نمودند .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.11.0
    V5.3.11.0